Bakan Eker Fabrikamızın Açılışını Yaptı

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Kartepe´de Deva ve Özakça Yoğurt Süt Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ait fabrikanın açılış törenine katıldı. Eker, burada yaptığı konuşmada, Kocaeli´nin sanayi kenti olmasına rağmen tarım alanında da önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Kartepe´de Deva ve Özakça Yoğurt Süt Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ait fabrikanın açılış törenine katıldı. Hükümet olarak bölgenin tarımsal potansiyelini artırmaya yönelik tedbirleri ve projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Bakan Eker, üretilen ürünlerin sanayi tesisiyle entegre olması ve tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için proje başlattıklarını bildirdi. Bakan Eker, “Böylece istihdam yaratmış oluyoruz. Yani işsiz vatandaşlarımıza iş imkânı sağlıyoruz” dedi.

Plaket Verildi
Bakan Eker, 2009-2010 arasında Türkiye´de 3 bin 200 sektöre tesis kazandırdıklarını anlatarak şöyle devam etti “Bunun 3 bini 31 Aralık 2010 itibariyle tamamlandı. Burada 31 bin üzerinde vatandaş çalışıyor. Buraya bizim destek olarak ödediğimiz miktar 550 milyon lira. Prensibimiz şu sermayesi 500 milyar liraya kadar olan tesise yüzde 50 hibe destek veriyoruz.” Bakanın konuşmasının ardından fabrika ortaklarından İbrahim Berktaş ile Osman Özakça, Bakan Eker´e plaket verdi. Daha sonra fabrikanın açılışı Bakan Eker, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bazı protokol üyelerince yapıldı.

İRTİBAT BİLGİLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
TAKİP EDİN!